«

Vyhledávání

Iontová uzavírací technologie

Větší ochrana proti viditelnému probarvení

S iontovou uzavírací technologií (ILT) se značce Sikkens Wood Coatings podařil skutečný průlom v izolaci dřevozbarvujících doprovodných látek ve dřevě. Technologie, která už byla přihlášena k patentování, poskytuje bezpečnou ochranu proti probarvování. Viditelné probarvování povrchů s lazurovací nebo krycí povrchovou úpravou se výrazně zmírňuje.

 

Inovační mezivrstvy CETOL® WM 675 a CETOL® WM 680 nejenže efektivně snižují probarvení, ale také zvyšují odolnost celého povrstvovacího systému proti povětrnostním vlivům díky dobrému překrytí a vyplnění pórů. Použitelné pro většinu listnatých a jehličnatých dřevin. Protože CETOL® WM 675 a CETOL® WM 680 neobsahují těžké kovy, používáte trvale udržitelné produkty šetrné k životnímu prostředí.

 

Tímto způsobem funguje iontová uzavírací technologie:
Pro vysoký izolační účinek se využívají protiklady většinou záporně (–) nabitých doprovodných látek ve dřevě a kladně (+) nabitých částic pojiva. Tyto ionty se navzájem přitahují, takže jsou natrvalo vázány uvnitř vrstvy nátěru (viz obrázek níže). Je tedy možné výrazně zredukovat anebo zamezit probarvování dřevozbarvujícími doprovodnými látkami ve dřevě. To platí především pro dubové dřevo.

Eiche ohne Ionen-Lock-Technologie
Dub bez iontové uzavírací technologie
Eiche mit Ionen-Lock-Technologie
Dub s iontovou uzavírací technologií

Vysoký izolační účinek bez těžkých kovů

Síla přitažlivosti: U běžných pojivových struktur není možné uvnitř izolační vrstvy zcela vázat volné doprovodné látky obsažené ve dřevě. Prostřednictvím elektrochemického procesu iontové uzavírací technologie (ILT) se vážou iontové skupiny ze dřeva uvolněných doprovodných látek uvnitř lakového filmu, čímž se zabraňuje nežádoucímu probarvení až k povrchu.

Zafixování: Zbarvující doprovodné látky jsou při fixaci trvale vázány a ztrácejí svůj účinek.

Různé záporně nabité částice doprovodných látek obsažených ve dřevě

Pojivo s kladně nabitými iontovými skupinami

Kladně nabité částice pojiva

Jedním pohledem

  • Bezpečná ochrana proti probarvování dřevozbarvujícími doprovodnými látkami ve dřevě, obzvláště pro dub
  • Dobré překrytí a vyplnění pórů zvyšuje odolnost celkové povrchové úpravy proti povětrnostním vlivům
  • Trvale udržitelný produkt, šetrný k životnímu prostředí, bez obsahu těžkých kovů
  • Použitelný pro většinu listnatých a jehličnatých dřevin