«

Vyhledávání

Jak na to:

Údržba a dezinfekce flutovacích zařízení a namáčecích van

Flutovací zařízení a namáčecí vany je třeba pravidelně udržovat a dezinfikovat, aby se dosáhlo dobrého výsledku povrchové úpravy a aby se zabránilo napadení bakteriemi a následnému vzniku nepříjemného zápachu. Toto nejlépe zajistí jednoduchá každodenní opatření.

Před zahájením práce a při polévání několikrát za den zkontrolujte viskozitu pohárkem DIN 4 nebo ISO 3 – doba vytékání je uvedená v odpovídajícím technickém listě. K ředění prosím používejte jen čistou vodu z vodovodu. Veškeré nářadí k míchání, ředění nebo přelívání ihned po použití omyjte čistou vodou a nechte uschnout. U flutovacích zařízení dejte pozor, aby byly všechny trysky otevřené a síta čistá.

 

Doporučujeme po dokončení práce vyprázdnit a umýt vodou flutovací zařízení a vždy zakrýt namáčecí vany, když se nepoužívají.

Preventivně by se měla provádět dezinfekce flutovacích zařízení a namáčecích van. K tomu se nabízejí delší provozní přestávky, jako podniková dovolená nebo vánoční svátky. Dezinfekce je nezbytná, když povrstvovací materiál vydává hnilobný zápach.

 

Při tom je důležité povrstvovací materiál vypustit a hnilobně zapáchající materiál zlikvidovat – v žádném případě ho po dezinfikování znovu nepoužívejte. Jako dezinfekční roztok je vhodný např. Lyso 3025.