«

Vyhledávání

Sikkens – historie úspěchu

Naše společnost vykonala od založení v roce 1792 mnohé: růst díky vzrůstající poptávce, velký vývoj a významné fúze. Udělejte si sami obrázek prostřednictvím nejdůležitějších údajů z naší historie.

1792
Usedlík z Groningenu, malíř Wiert Willem Sikkens, začal sám vyrábět laky a prodával je kolegům malířům a dalším zákazníkům. Zrodila se značka Sikkens.

 

1837
Geert Willem, který obchod převzal po svém otci, zapojil do výroby laků svého švagra, Willema Penaata. Vznikla firma G. W. Sikkens & Co., jejíž název se brzy stal synonymem kvality a řemeslné dovednosti.

 

1869
Byla postavena první továrna mimo Groningen. Krátce poté následovala výstavba pobočky v Emdenu, aby mohla být pokryta rostoucí poptávka také v Německu.

 

1903
Otevření další továrny v průmyslové oblasti Helpmann v Groningenu. Komplex byl později doplněn o laboratoř ke sledování kvality a k vývoji nových produktů.

 

1928
Sikkens zavedl celulózový lak, který se vyráběl ve zvláštní továrně. Nový stříkatelný lak se používal především v průmyslu.

 

1934
Se syntetickým lakem Rubbol AZ začala nová éra malířského řemesla. Již v této době firma Sikkens průběžně informovala osoby z oboru o moderních produktech a metodách zpracování.

 

1939
Celá společnost přesídlila z Groningenu do Sassenheimu. Nucenou přestávku v době druhé světové války firma Sikkens využila k vývoji umělých pryskyřic ve svých laboratořích.

 

1947
Vývojové práce během války vedly k založení továrny na umělé pryskyřice "Synthese", dnes s názvem Akzo Nobel Kunstharze. Kromě toho firma Sikkens zavedla efektivní plán údržby, který dlouhodobě zajišťoval ochranu budov a šetřil dodatečné náklady.

 

1957
Zpřístupnění německého trhu zřízením prvního sídla v Pinnebergu u Hamburku. Během 50. a 60. let firma Sikkens zároveň převzala známé továrny, jako Alpha Wandfarbe, Flexa Heimwerkerfarben, Smits` Bautenlacke und nautische Farben a také Cetabever Beize. Další výrobní jednotky byly otevřeny v Belgii, Švédsku, Itálii a Německu. Všechny výrobní provozy tvořily společně s továrnami na suroviny, jako "Synthese", holdingovou společnost Sikkens.

 

1962
Ke skupině Sikkens se přičlenil řetězec Koninklijke Zout Kette (KZK).

 

1965
Fúze s Koninklijke Zwanenberg Organon (KZO).

 

1969
Spojením KZO a AKU (Algemene Kunstzijde Unie) vzniklo Akzo. V Německu byla koupena továrna na barvy Lesonal a ve Francii Astral. Společně se skupinou Sikkens pak tvořily Akzo Coatings. Tím byl položen základní kámen k růstu v západní a východní Evropě, v Severní a Jižní Americe a také v Asii a Africe.

 

1993
Akzo se sloučilo se švédskou společností Nobel, která se od roku 1871 specializuje na laky a leštidla, a vznikla společnost Akzo Nobel. Osvědčené obchodní názvy firmy Nobel, jako laky Rubbol, lazury Cetol, fasádní barvy Alpha, zůstaly zachovány stejně tak jako i jejich kvalita, spolehlivá od roku 1792.

 

2000
Obchodní úsek pro průmyslové povrchové úpravy dřeva nyní patří k AkzoNobel Industrial Finishes.

 

Do roku 2010
Zavedení různých inovací a koncepcí, jako např. technologie Duraflex, iontové uzavírací technologie nebo koncepce záručního plnění LONGLIFE.

 

2011
Společnosti Disney a McDonald’s se rozhodly pro značku Sikkens jako celosvětového dodavatele povrstvení pro dřevěné stavební díly.

 

2013
Z obchodního úseku dřevostaveb Sikkens se stává Sikkens Wood Coatings, aby se do centra pozornosti dostalo zaměření a odbornost pro povrchové úpravy dřeva.